ChooseFI Logo

$2 Meals

Cooking at home allows us to eat healthier, save money (how can you beat $2 per person per meal for dinner!), enjoy time together at home as a family, and on busy nights, pull leftovers out of the refrigerator when we are all going in different directions.

Recipes
Korean Beef Rice Bowls

.75 u003cbru003eSpices, soy sauce, vinegar, brown sugar, seeds = wpzoom-recipe-card/block-recipe-card u003cbru003eTotal cost of 4 meals = u003c/liu003e”,”className”:”is-style-newdesign”} u003cbru003eScallions, ginger, garlic, shredded carrots = wpzoom-recipe-card/block-recipe-card.25u003cbru003eRice = .75 u003cbru003eSpices, soy sauce, vinegar,

Get Cooking »